Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja
Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, imami i xhamisë së fshatit Buzez të komunës së Dragashit ,Samir Halimi, është sulmuar nga persona ende të paidentifikuar. Këtë informacion e ka bërë të ditur për opinionin publik Këshilli i Bashkësisë Islame në Dragash, raporton televizioni Opoja.

Siç thuhet në deklaratën e lëshuar nga KBI në Dragash, imami Samir efn.Halimi gjatë shkuarjes në xhaminë e fshatit për të thirrur ezanin e namazit të sabahut në orën 4:05 të mëngjesit është sulmuar nga persona të paidentifikuar.

Përgjatë kontrolleve mjekësore janë konstatuar lëndime të rënda trupore tek imami efendi Samir Halimi, thuhet në këtë njoftim nga KBI e Dragashit.

Këshilli i Bashkësisë Islame në Dragash dënon rëndë këtë akt ndaj imamit në fjalë, si dhe fton organet kompetente të merren me zbardhjen e ketij rasti.

Loading...

Mos i humb

178 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 rast në Komunën e Dragashit

Opoja.net

Peng i prokurimit, 15 fshatra të Dragashit që pesë vjet pa ujë të pijshëm

Opoja.net

Rifillon shqyrtimi ndajë deputetit Adem Hoxha, i akuzuar për sulm dhe kanosje

Opoja.net

Dënohet me gjobë i akuzuari që pranoi fajësinë për përdorim të paautorizuar të narkotikëve

Opoja.net

“COVID-19 nuk ekziston”, lufta me dezinformata nga Rusia dhe Kina dhe pasojat për Kosovën

Opoja.net

Gazetari ynë po e mposht virusin Covid-19!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net