Përveç fshatit Rrenc edhe banorët e Blaçit të Dragashit të pasionuar pas Golf 2-shit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Edhe pse Golf II konsiderohet si veturë e vjetër, ajo vazhdon të mbetet shumë e dashur për shumë banorë. Egzistojnë shumë arsye pse kjo vetur vazhdon të ketë çmim të konsiderueshëm në treg.

Ky lloj i makinës është pothuajse prezent në çdo rrugë të Kosovës por në fshatin Blaç të të komunës së Dragashit pothuajse shumica e banorëve të këtij lokaliteti ka një vetur të tillë. Shumica e banorëve thonë se është e vetmja makin e cila nuk të lënë në rrugë gjatë stinës së dimrit.

Fotografia është e realizuar gjatë ditës së sotme në fshatin Blaç komuna e Dragashit!

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-