Dragash, sulmojnë policët që iu shqiptonin gjobën për moszbatim të masave antiCovid

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika Opoja

Dy persona janë arrestuar dje për shkak se i kishe penguar zyrtarët policor derisa ishin në kryerjen detyrës zyrtare.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buzez të Dragashit, rreth orës 23:12.

Zyrtarët policor kanë qenë duke ia shqiptuar një tiket për moszbatim të vendimit të Qeverisë (anti Covid).

Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-