Protestues serbë të organizuar nga Novi Pazari arrijnë me autobusë në Jarinjë – VIDEO

Opoja.net Opoja.net Kosova

Janë bërë 9 ditë që prej vendosjes së masës së reciprocitetit me targa të veturave ndaj Serbisë.

Ky veprim është kundërshtuar nga pala serbe, por edhe qytetarë serbë që jetojnë në komunat veriore.

Përveç tyre në Jarinje janë duke shkuar serbë nga Novi Pazari në mënyrë të organizuar për t’u bashkuar në protestë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-