Opoja.net

Pse u arrestuan dy persona në Kuk të Dragashit…?

Në fshatin Kuk të Dragashit janë arrestuar dy persona nga policia e Kosovës për shkak të shantazhit ndaj një personi, njofton policia e Kosovës.

“Pak pas mesnate, hetues rajonalë, në bashkëpunim edhe me njësite tjera operative, kanë arrestuar dy persona të gjinisë mashkullore në fshatin Kuk të Dragashit, sepse ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit kanë konsumuar elemente të veprës penale të shantazhit”.

101
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

“Sipas raporteve hetimore, thuhet se njëri nga të dyshuarit i kishte shkruar viktimës në “Face Book” dhe ishte paraqitur si femër duke tentuar ta joshte seksualisht. Pas disa bisedave i dyshuari i kishte kërkuar viktimës 800 euro para në dorë ose në të kundërtën do t’i bënte publike bisedat komprometuese”.

“Lidhur me këtë, viktima ka kërkuar ndihmën e policisë, të cilët, pasi e kanë njoftuar prokurorin e shtetit, kanë marrë pëlqimin edhe të gjyqtarit të procedurës paraprake. Të dyshuarit pasi janë mbajtur nën vëzhgim, janë arrestuar gjatë marrjes së parave në vendin ku ishte caktuar nga ana e tyre. Policia ka kryer bastisje në dy shtëpi, me ç’rast janë sekuestruar një kompjuter dhe pesë telefon celularë me të cilët dyshohet të jetë kryer vepra penale”, njofton policia e Kosovës./04 Online/Opoja.Net/

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto