PSG triumfon ndaj Reims fal Mbappes, debuton Messi

Opoja.net Opoja.net Sport

Paris Saint-Germain luajti ndaj Reimsit, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në elitën e futbollit francez.

Parisienët kanë fituar me rezultat të pastër 0-2 si mysafirë.

Ylli i skuadrës, Kylian Mbappe, konkretizoi me kokë asistimin e Di Marias, për golin e parë, kurse për të dytin gol, Mbappe realizoi nga asistimi i Hakimit.

Mbappe flitet se do t’i bashkohet Real Madridit në ditët e fundit të afatit kalimtar, mirëpo nuk po lejohet nga kryesia e klubit.

Leo Messi ka hyrë në fushë në min e 66-të duke debutuar te skuadra e re.

Po ashtu në fushë është edhe reprezentuesi kosovar, Valon Berisha.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-