Qepa e kuqe është plot me vitamina dhe është e shkëlqyeshme për aneminë

Opoja.net Opoja.net Shëndeti

Qepa e kuqe është e mrekullueshme për trupin. Mos harroni të gjeni herë pas here qepë të kuqe në tryezën tuaj. Ka një efekt shumë të dobishëm në zemër, duke e mbrojtur nga sëmundjet, kontrollon presionin e lartë të gjakut dhe hap arteriet e bllokuara.

Këto perime janë treguar se kanë një efekt pozitiv tek njerëzit me kolesterol të lartë. Nëse hahet rregullisht, mund të rregullojë nivelin e yndyrës në gjak. Për shkak të faktit se është e pasur me shumë vitamina dhe minerale, qepa e kuqe forcon të gjithë organizmin, dhe kështu zvogëlon rrezikun e shumë sëmundjeve.

Vajrat e squfurit dhe sulfidet organike shkaktojnë lot kur presim qepë, dhe ato gjithashtu hyjnë në vrimat e hundës. Këto vajra na ndihmojnë të trajtojmë aneminë./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-