Gashi: Qeverisja ime në Dragash do të koncentrohet në investimet në kanalizim

Opoja.net Opoja.net Opoja

Të ftuar sonte në emisionin ‘Prime Time’ në televizionin Kanal 10 janë  kanditatët për krytarë të komunës së Dragashit.

Kandidati për kryetar të kësaj komune  nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Agon Gashi ,tha se nga kjo qeversije ka vetëm kubësime dhe asfaltim, dhe se nga qeversija e vetë Gashit do të ndalen këto dhe do të koncentrohet në investime në kanaliaim sepse kjo gjë është jetike.

‘’Po kemi epidemi të ndryshme dhe se këto mandej po kalojnë nëpër rrugë në rastë se nuk rregullohet çështja e kanalizimit’’, tha Gashi, transmeton Opoja.net.

Tutje Gashi tha se uji i pishëm është shume i rendësishëm  dhe jetike, gjithashtu kemi edhe deponi  e cila është pronë e trevës tonë dhe se kjo deponi i ka shkelur të gjitha normat sepse gjendja momentale e tij është e tmerrshme.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-