Opoja.net

Ramazani fillon të hënën, BIK-u uron myslimanët

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016.

“Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët”, thuhet në një komunikatë dërguar nga BIK-u”, thuhet në një komunikatë të BIK-ut.

Në fund BIK-u ka uruar besimtarët myslimanë, duke u uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar.

573

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net