Opoja.net

Rast i rrallë: Në Klinikën e Gjinekologjisë lind foshnja me peshën rreth 6,5 kilogramë

Sot në Klinikën e Gjinekologjisë ka ndodhur një rast shumë i rrallë.

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës u lind një foshnje me peshë rreth 6,5 kilogram, njofton Klankosova.tv.

5445
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Lindja e një foshnje me një peshë të tillë përbën një rast unik në historinë e Klinikës së Gjinekologjisë.

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se lindja e foshnjës është kryer me sukses me anë të operimit.

“Mes vështirësive, të cilat i ka krijuar Pandemia COVID-19, sidomos ditëve të fundit, një ekip i përbërë nga gjinekologë, anesteziologë dhe mami, realizuan suksesshëm lindjen me operacion”, thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

Pacientja me inicialet I.P. nga Drenasi edhe dy lindje më parë i ka kryer me anë të operacionit.

Pacientja dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Disa mënyra natyrale si të zbardhni dhëmbët, kujdesi që ju duhet

Opoja.net

Sa duhet të ecni çdo ditë nëse dëshironi të humbni peshë

Opoja.net

Gishtat e ënjtur, shenjë e këtyre problemeve shëndetësore

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto