Real Madrid mposhtë Athletic Bilbaon dhe shpallet kampion i Superkupës së Spanjës

Opoja.net Opoja.net Sport

Real Madrid u përball me Athletic Bilbaon në kuadër të finales së Superkupës së Spanjës.

Superkupa spanjolle u zhvillua në “King Fahd”, në Arabinë Saudite.

Kampioni i vitit 2022 në Superkupën e Spanjës u shapall Real Madridi, pasi fitoi me rezultat të pastër 0-2.

Luka Modric dhe Karim Benzema realizuan golat për trofeun e parë këtë sezon.

Në minutën e 88-të, Bilbao humbi penaltinë, pasi gjuajtjen e Raul Garcias, e priti me këmbë Thibaut Cortuois.

Los Blancos e eliminuan Barcelonën ne gjysmëfinale me rezultat 3-2, ndërsa baskët Atletico Madridin me rezultat 2-1.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-