Opoja.net

Rinumërimi e thelloi diferencën në Dragash

Pas rinumërimit të votave ka rezultuar se kandidati i PDK-së, Shaban Shabani ka 2 vota më shumë se sa në rezultatet preliminare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Nëse i kalkulojmë votat që Shabani i kishte marrë në rezultatet preliminare rezulton që tash i ka 6,280.

48
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Selim Kryeziu edhe pas rinumërimit i kanë mbetur 6,238 vota.

Ende pa u proceduar votat me kusht dhe ato me postë, diferenca në Dragash është 43 vota. /Kallxo

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto