Rrëzohen shtyllat elektrike edhe në fshatin Buçe, banorët thonë se janë bllokuar që 24 orë

Opoja.net Opoja.net Opoja

Përveç në fshatin Brezne, edhe në lokalitetin tjetër të komunës së Dragashit, Buçe, si pasojë e motit të keq, janë rrëzuar disa shtylla elektrike, ku si pasojë thonë banorët e këtij fshati nuk kemi rrymë që 24 orë ndërsa 10 shtëpi janë bllokuar dhe nuk po mund të lëvizin lirshëm.

Ata kërkojnë nga kompania KEDS që të intervenojë në sanimin e kësaj gjendje, pasi po përballemi me situatë tejet të rënduar, na thanë disa banorë të cilët edhe na kanë dërguar këto fotografi ku përshkruajnë gjendjen aktuale atje./tvprizreni.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-