Opoja.net

Rruga Pllajnik – Xërxe nuk është hapur asnjë hërë këtë dimër nga komuna, për hapjën e saj u kujdesën vetë banorët nga fshati Pllajnik

Opoja
Rruga Pllajnik – Xërxe nuk është hapur asnjë hërë këtë dimër nga komuna, për hapjën e saj u kujdesën vetë banorët nga fshati Pllajnik

Komuna e Dragashit dhe fshatat e saj janë të njohura për dimra të gjata me rreshje të mëdha bore dhe me probleme të shumta si ato në komunikacion po ashtu edhe probleme me rrymë e shumë të tjera, shkruan Opojanet.

Banorët janë ata që gjithmanë i bejnë përgaditjet e duhura, e komuna i kryjen ato me ato mundësi që i ka por jo për të gjitha që duhet bërë.

Fshati Pllajnik i kësaj komune gjatë stinës dimrore nuk ka kujdesë nga komuna që duhet të bërë për të mos qënë i bllokuar. Banorët e këtij fshati vite me rradhë hallin e bartin vetë duke mbajturë vetura të cilat mund ti kalojnë këto rrugë edhe gjatë dimrit.

Mendi Domuzeti nga fshati Pllajnik ka thënë për redaksinë e Opoja.net-it së ka që 13 vite që kujdesët për familjën dhe fshatin e tij që këto rrugë ti bejë të kalushme.

“Meqë kemi thirrur komunën për të hapur rrugën Pllajnik – Xërxe e cila nuk merr aksion, duke na mashtuar  jo sot jo nesër, mjerim vendosa ta hapi prap rrugën me veturën time e cila më shërbeu gjatë 13 viteve, më vjenë shumë keq për këtë shtet ku po jetojmë”, shprehet Mendi Domuzeti. /Opoja.net/

Më poshtë po ju sjellim fotografi dhe video nga ky aksion:

Image may contain: snow, car and outdoor

Loading...

Mos i humb

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Opoja.net

Kryetari Shabani, priti në takim z. Serdar Özaydın nga ambasada e Turqisë në Kosovë

Opoja.net

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net