Rruga Zhur-Sharr e bllokuar nga bora, vozitësit në vështirësi të mëdha

Opoja.net Opoja.net Opoja

Në fund të nëntorit, bora ka zë në befasi institucionet gjegjëse, pasi disa rrugë thuajse janë bërë të pakalueshme.

Një rrugë që është e mbuluar plotësisht nga bora është edhe ajo Zhur-Sharr. Në pamjet e publikuara shihet se gjendja në këtë rrugë është thuajse e pakalueshme.

Aty shihet rruga është e papastruar, ndërsa vozitësit  kanë vështirësi të qarkullojnë.

Ndërsa vozitësit po hasin në vështirësi, zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka thënë se të gjitha rrugët të cilat menaxhohen nga ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, janë të kalueshme pas reshjeve të borës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-