Sa kushton energjia elektrike në Kosovë e sa në shtetet e tjera?

Opoja.net Opoja.net Kosova

Sipas të dhënave të Eurostat-it, gjermanët paguajnë më së shtrenjti energjinë elektrike në Bashkimin Evropian. Në Ballkan, energjia elektrike më së liri kushton në Kosovë.

Radio Evropa e Lirë ka përgatitur një infografikë, përmes së cilës jep të dhëna se sa kushton energjia elektrike në Gjermani, Britani të Madhe, Itali, Francë, Slloveni, Kroaci, Mali të Zi, Shqipëri, Bosnje dhe Hercegovinë, Maqedoni e Veriut, Serbi, Kosovë dhe Ukrainë.

Numrat në këtë infografikë janë rrumbullaksuar, derisa çmimet janë të gjashtëmujorit të parë të vitit 2020.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-