Opoja.net

“Sezai Surroi” e nderon “Elmaz Ademin”

Opoja
“Sezai Surroi” e nderon “Elmaz Ademin”

Në ditën e parë të shkollës për këtë vit, në Shkollën e Mesme “Elmaz Ademi” në Bardhoc të Kukësit, i pranishëm ishte edhe drejtori i SHFMU “Sezai Surroi” nga Bellobradi, Zeqiri Skenderit, prania e të cilit u vlerësua shumë nga nikoqiri i tij, Fadil Shaqiri, i cili këtë e ka shprehur edhe në një postim në Facebook.

“Ajo çka ishte e veçantë në këtë ditë, ishte prania e drejtorit të SHFMU “Sezai Surroi” të Bellobradit, shkollë kjo me të cilën kemi mbi pesë vjet që jemi vëllazëruar”, ka shkruar mes tjerash Shaqiri, duke sqaruar se mysafiri i tij dhe i shkollës që drejton, Ziqiri Skenderi, i ka uruar nxënësit dhe mësuesit e shkollës, duke u zotuar për vazhdim të bashkëpunimit vëllazëror.

Ndryshe, në një atmosferë festive, dje ka nisur me sukses viti i ri shkollor në fshatin Bardhoc të Kukësit, për çka është falënderuar edhe drejtuesi i kësaj vatre arsimore, Fadil Shaqiri./

Loading...

Mos i humb

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Opoja.net

Kryetari Shabani, priti në takim z. Serdar Özaydın nga ambasada e Turqisë në Kosovë

Opoja.net

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net