Opoja.net

Shi i rrëmbyeshëm e breshër në Opojë

Fundjava në Kosovë po përcillet me rënie të temperaturave.

Në Opojë, këtë të shtunë pati reshje intenzive shiu dhe breshëri.

Një lexuesi i Telegrafit, ka dërguar pamje të përkeqësimit të motit – ku shihen rrugët e mbuluara me ujë e breshër.

Nuk dihet nëse ka krijuar dëme të mbjellurave të asaj ane.

Njëjtë raportohet se ka ndodhur në fshatrat Studençan dhe Peqan të Suharekës.

Lexuesit kanë dërguar pamje nga breshëri i cili është raportuar të ketë rënë disa herë.

Ndërkaq, gjatë javes që vjen, fillim-qeroshri, priten ngritje të temperaturave.

710

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net