Opoja.net

SHQETËSUESE GJENDJA E PANDEMISË NË DRAGASH, THOTË KRYETARI SHABANI DHE APELON PËR MOSTRIME TË QYTETARËVE

Opoja
SHQETËSUESE GJENDJA E PANDEMISË NË DRAGASH, THOTË KRYETARI SHABANI DHE APELON PËR MOSTRIME TË QYTETARËVE

Kryetari i Dragashit, Shaban Shabani, thotë se dy javëve të fundit, situata rreth pandemisë Covid- 19 është shqetësuese, pas shtimit të numrit të të infektuarve dhe vdekjes së tre personave.

Sipas tij, në këtë komunë numri i të infektuarve është 29 në mesin e të cilëve 4 të vdekur, 5 raste aktive dhe 24 të shëruar.Ai ndjehet i shqetësuar, pasi numri i vdekjeve është shumë i lartë krahasuar me numrin e vogël të personave të infektuar, ndërsa shqetësim tjetër paraqet fshehjen e simptomave të disa banorëve, të cilët nuk po lajmërohen tek organet kompetente shëndetësore.

Ai ka dhe një apel publike drejtuar autoriteteve shëndetësore vendore, që të mundësojnë realizimin e sa më shumë testeve të qytetarëve.

Përkundër gjendjes së mirë, vazhdojmë angazhimet konkrete për menaxhim sa më efikas nga organet komunale, tha në fund kryetari Shabani, dhe kërkoi nga banorët e kësaj komune respektim të masave për parandalimin e përhapjes së mëtejme të virusit Covid-19.

 

Loading...

Mos i humb

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net

Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën e Dragashit

Opoja.net

225 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste në Dragash

Opoja.net

Dragash: Kërkohet nga gjykata që të detyrohet i padituri të bëjë dorëzimin e çelësit të shtëpisë që është objekt i padisë

Opoja.net

Kusari thotë se në Dragash ku qëndroi Hoti mund të jenë infektuar persona tjerë

Opoja.net

Hoti gjatë ditës qëndroi në Dragash – Në mbrëmje njoftoi se është me Covid-19!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net