Opoja.net

Shqetësuese, mbi 100 aksidente brenda 24-orëve në Kosovë

Kronika

Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 115 aksidente trafiku. Policia e Kosovës bën të ditur se 40 nga aksidentet ishin me persona të lënduar, kurse në 75 tjerë raportohet vetëm për dëme materiale.

Gjithashtu, gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1 mijë e 335 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Në statistikat e përgjithshme të publikuar nga Policia e Kosovës bëhet e ditur se janë arrestuar edhe 31 persona, 22 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje kurse 3 në vuajtje të dënimit./Telegrafi/

Kujtojmë se ​Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë lansuar ditë më parë fushatën vetëdijësuese “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore”, me qëllim të sensibilizimit të pjesëmarrësve në trafik./Telegrafi/

Mos i humb

I kapet arma ilegale në barakë të pëllumbave, arrestohet

Opoja.net

Vërejtje gjyqësore ndaj të akuzuarit në Dragash, pranoi se me kamion rrëzoi shtyllën elektrike

Opoja.net

Dënohet i akuzuari që pranoi se kishte vjedhur 15 karrige dhe shtatë tavolina në një hotel në Dragash

Opoja.net

Vetëaksidentohet një veturë në Dragash

Opoja.net

Mungon gjykatësja, dështon gjykimi për vjedhje të rëndë dhe blerje të sendeve të vjedhura

Opoja.net

Aksident zingjiror në Prizren, katër vetura të përfshira

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net