Shqipëria blen dronë luftarakë ‘Bayraktar’ nga Turqia

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Shqipëria ka firmosur marrëveshjen për blerjen e flotës së dronëve “Bayraktar” nga Turqia.

Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama, i cili në një deklaratë për mediat tha se dronët e blerë nga Turqia janë teknologjia më e lartë e fluturimeve për misione ushtarake, policore dhe civile, në funksion të sigurisë kombëtare, të luftës kundër krimit e kultivimit të paligjshëm të hashashit, të emergjencave civile, mbrojtjes së territorit dhe mbledhjes së informacioneve gjeo-hapësinore, shkruan Euronews.al.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-