Opoja.net

Shtëpia e vjetër në Prizren rrezikon të shembet, policia nuk lejon lëvizjen e qytetarëve

Kosova
Shtëpia e vjetër në Prizren rrezikon të shembet, policia nuk lejon lëvizjen e qytetarëve

Përmes një postimi në facebook, drejtori për Emergjenca dhe Siguri, Faruk Dakaj, ka shkruar se , sot në lagjen “Tabakhane” Inspektori i Preventivës dhe inspektorët komunal të Drejtorisë së Inspektoriateve konstatuan se kjo shtëpi e vjetër ka rrezik të shembjes në çdo moment. Këtu janë vendosur shiritat që paralajmërojnë rrezikun, Policia e Kosovës janë në vendngjarje me patrullat e tyre.

Pas konstatimit të gjendjes faktike nga ana inspektorëve dhe ekipeve tjera relevante, kemi kontaktuar Qendrën Rajonale për Trashigimi Kulturore me seli në Prizren, për të marrë rekomamdimet si të veprojmë tutje me këtë objekt gati në shembje.

Po presim përgjegjen nga QRTK për të vepruar, ka shkruar drejtori Dakaj.

Ndërkohë, TV Prizreni ka siguruar disa fotografi ku shihet prania e Policisë e cila nuk po lejon lëvizjen e qytetarëve në rrugën ku ndodhet ky objekt i vjetër./tvprizreni

KQZ-ja miratoi fondin për mbështetjen e partive politike, 700 mijë euro bazuar në ulëset e fituara në zgjedhjet paraprake

Opoja.net

Dënohen me nga dy mijë euro AAK dhe Nisma – shkelen masat antiCovid në Prishtinë

Merlinda Guraj

Humbin jetën edhe nëntë persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 294 raste të reja

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net