Opoja.net
Meka Mish

Shuhet nga jeta, Ridvan Kolloni, veteran i UÇK-së

Dragash, 19 mars 2014 – Është shuar nga jeta edhe një veteran i UÇK-së, në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur mbrëmë në fshatin Kosavë të Dragashit. Ridvan Kolloni (1975), ka pësuar në hyrje të fshatit Kosavë, nga goditja e një automjeti, të cilin e drejtonte një bashkëfshatar i tij.
Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës, kur ai po kthehej këmbë në shtëpi, ndërkohë që një automjet (Golf 2) që po lëvizte në drejtimin e kundërt, aksidentalisht e përplasë të ndjerin, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.
Në vendngjarje kanë dalë policia, mjeku ligjor dhe prokurori, të cilët i kanë kryer hetimet e para, nga të cilat ka rezultuar se shpejtësia e automjetit ka qenë shkak i këtij aksidenti. Këtë ia ka thënë Radio Sharrit, njëri nga hetuesit e kësaj ngjarje, duke shtuar se rruga e mirë ka bërë që drejtuesit e automjeteve të mos iu përmbahen rregullave të trafikut. “Rruga e mirë, ka bërë që shumë drejtues automjetesh të rrisin shpejtësinë, tej normave të lejuara që përcaktohen nëpër vendbanime, apo pranë tyre”, ka thënë ky hetues. Trupi i të ndjerit është shpënë për autopsi, ndërkohë që drejtuesi i automjetit është ndaluar nga policia, për t’iu nënshtruar hetimeve detaje në lidhje me ngjarjen.
Veterani i UÇK-së, Ridvan Kolloni, ka lënë pas vetes bashkëshorten dhe tre vajza të mitura./radio sharri dragash/

Mos i humb

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja.net

Është nënshkruar kontrata për zgjerimin e rrugës Zhur-Dragash-Zaplluxhe-Brod

Opoja.net

Theren me thikë dy pylltar në Dragash

Opoja.net

Të mërkuren sërish është aksidentuar një kamion në dalje të fshatit Plavë të Dragashit, fatmirësisht pa të lënduar

Opoja.net

Dhjetë të akuzuarit mohojnë se kishin lejuar bagëtitë të kullosnin në pronën e të dëmtuarit

Opoja.net

Ankohen për punimet – Komuna thotë se janë ngatërruar (Video)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net