Shumë mjek nga Opoja, fitojnë specializimin këtë vit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Fillimi i specializimit është momenti i një periudhe me plotë entuziazëm dhe krenari, por edhe një rrugëtim që kërkon përkushtim dhe sakrifica për specializantët e rinjë.

Pjesë e listës së publikuar dje nga Ministria e Shëndetësisë, janë edhe një numër i mirë nga Treva e Opojës.

Televizioni Opoja dhe Portali Opoja.net pas analizimit të listave ju sjell emrat e specializantëve me preardhje nga Opoja:

Ardian Baxhaku, Kirurgji Orale;

Gent Hulaj, Psikiatri;

Sylejman Baxhaku, Ortopedi;

Kushtrim Skeraj, Kirurgji e Fëmijve;

Arbnor Skeraj, Kirurgji Plastike;

Sheradije Jusufi, Gjinekologji;

Shkumbin Skeraj, Gjinekologji;

Besa Kolloni, Gjinekologji;

Saime Ibrahimi, Gjinekologji;

Leotrim Sylejmani, Dermatovenerologji;

Fehmi Baxhaku, Mjekësi Emergjente;

Nazmi Velija, Mjekësi Familjare;

Shaban Nebiu, Pulmologji;

Faton Qollopeki, Sëmundje Ngjitëse;

Haki Selaj, Ortopedi;

Kastriot Kryeziu,  Ortodonci;

Valbona Kryeziu, Dermatologji;

Drenusha Kryeziu, Nefeologji;

Jetmir Ajdini, Ortopedi;

Yllka Dauti, Gjinekelogji;

Ferid Dauti, Pediatri;

Fillojeta Hyseni, Pediatri;

Guri Hyseni, Kirurgji e Fëmijeve;

Hafize Halimi, Sëmundjet Ngjitëse;

Kreshnik Imeri, Sëmundjet Ngjitëse;

Fahir Ajdini, Otorinolaringologji;

Dardan Hasani, Otorinolaringologji;

Xheneta Hajrullahi – Kardiologji;

Vlen të theksohet se edhe mund të ketë ndonjë lëshim në këtë listë, nëse e vëreni që mungon ndonjë emër na kontaktoni.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-