Opoja.net

Skuadra e madhe spanjolle refuzon pjesëmarrjen në Superligën Evropiane

Skuadra e madhe spanjolle refuzon pjesëmarrjen në Superligën Evropiane

Skuadra spanjolle, Sevilla ka refuzuar pjesëmarrjen në Superligën Evropiane të krijuar nga klubet më të mëdha evropiane, shkruan Sinjali Sport.

Këtë e ka konfirmuar edhe gazetari Fabrizio Romano, por që ka deklaruar edhe drejtori sportiv i Sevillës, Ramon Rodriguez.

“Nuk do të marrim pjesë në Superligë, jam krenar me klubin”, ka deklaruar drejtori sportiv i Sevillës, Ramon Rodriguez.

Përpos skuadrës së Sevillës, Superligën Evropiane e kanë refuzuar edhe tri skuadrat gjermane Bayern Munich, Dortmund dhe RB Leipzig.

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net