Skuadra e madhe spanjolle refuzon pjesëmarrjen në Superligën Evropiane

Opoja.net Opoja.net Sport

Skuadra spanjolle, Sevilla ka refuzuar pjesëmarrjen në Superligën Evropiane të krijuar nga klubet më të mëdha evropiane, shkruan Sinjali Sport.

Këtë e ka konfirmuar edhe gazetari Fabrizio Romano, por që ka deklaruar edhe drejtori sportiv i Sevillës, Ramon Rodriguez.

“Nuk do të marrim pjesë në Superligë, jam krenar me klubin”, ka deklaruar drejtori sportiv i Sevillës, Ramon Rodriguez.

Përpos skuadrës së Sevillës, Superligën Evropiane e kanë refuzuar edhe tri skuadrat gjermane Bayern Munich, Dortmund dhe RB Leipzig.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-