Skuadrat angleze synojnë transferimin e portierit të Atalantës

Opoja.net Opoja.net Sport

Everton e Tottenham po luftojnë për shërbimet e portierit të Atalantës.

Me blerjen e portierit argjentinas Juan Musso, Atalanta po kërkon të shesë tashmë italianin Pierluigi Gollini, i cili ishte edhe titullari i formacionit deri në fund të sezonit.

Gardiani 26-vjeçar ndiqet me interes nga Lazio e Fiorentina në Serinë A, por së fundi në dyert e Atalantës kanë trokitur edhe përfaqësues të Tottenhamit e Evertonit.

Vlera e kartonit të Gollinit llogaritet rreth 10 milionë euro. /Gazeta Sinjali Sporti/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-