Opoja.net

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Një pjesë e vaksinave kundër COVID-19 të blera prej kompanisë Pfizer nga qeveria do të vijnë sot në Shqipëri.

Njoftimin e kishte bërë dy ditë më parë kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Korçë.

Sipas tij, vendi do të marrë një pjesë nga 500 mijë dozat e porositura.

“Jam shumë optimist që nga pikëpamja e kapaciteteve si doza nuk do të ketë mungesa”, kishte thënë Rama, duke njoftuar gjithashtu se është pranë finalizimit edhe të një marrëveshjeje me Astra/Zeneca. /TCH/

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj

Haradinaj, Vuçiqit: Ushtria e Kosovës është e NATO-s, jo e Rusisë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net