Suksesi i rradhës i atleteve të Klubit të Atletikës “Prizreni”, në Ohër të Maqedonisë së Veriut

Opoja.net Opoja.net Sport

Sot, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, u mbajt Mitingu i Hapur i Atletikës “Hapja e Sezonës”.

Pjesëmarrëse në këtë garë ishte edhe klubi prizrenas i Atletikës “Prizreni”, të cilën e përfaqësuan 3 atlete: Sara Susuri, Emine Jenuzi dhe Merve Spahi.

Nga tri atlete u fituan 4 vende nderi, 3 vende të para dhe 1 vend i dytë:

Sara Susuri – e para në 100 dhe 200 metrë,

Emine Jenuzi – e para në 400 metrë dhe

Merve Spahi – e dyta në 1500 metrë

Pas suksesit të arritur në këtë garë dhe rezultateve të arritura nga sportistet prizrenase kryetarit Gazi Renaku, kryesia dhe trajneri Bajram Duja, kanë uruar garueset dhe u kanë urur suksese në Mitingun Ndëkombëtar të 1 Majit në Tivar!

Klubi në fund ka falenderuar sponsorin i artë “Korabi” Sh.P.K, për mbështetjen që ua japin.

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit