Opoja.net

Sulmohet punëtori i KEDS-it në Prizren

Kronika
Sulmohet punëtori i KEDS-it në Prizren

Një punëtor i KEDS-it është sulmuar në Prizren.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Hazir Berisha tha se sulmi ka ndodhur rreth orës 14:20 minuta.

“Policia në Prizren ka pranuar një informatë e cila bënte me dije se në oborr të një shtëpie në rrugën “Janina”, dy punëtorë të KEDS-it që ishin duke i kontrolluar njehsorët elektrik janë penguar në punën e tyre dhe për më tepër njëri nga ta është sulmuar fizikisht me duar dhe me një shufër metalike”, tha Berisha.

Punëtori ka kërkuar trajtim në emergjencë ndërkaq policia e ka arrestuar të dyshuarin dhe me urdhër të prokurorit i njëjti është ndalur nën masën e arrestit policor./PrizrenPress.com/

Policia jep detaje për shpërthimin e zjarrit në oborrin e QKUK-së

Opoja.net

Sulmohet një polic gjatë inspektimit në një restorant për masat anti-Covid

Merlinda Guraj

Dhuna në familje vazhdon të mbetet problem në gjithë Kosovën

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net