Ta fitonte çdo Kombëtare, vetëm Argjentina jo: Nuk jam hipokrit, mbështes Francën në finale

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Në Brazil kërkonin që çdo Kombëtare tjetër ta fitonte Botërorin nëse nuk do të ishin ata në podiumin e trofeut, por kurrsesi Argjentina.

Tani Kombëtarja e Lionel Messit do të përballet në finale me Francën. Para këtij takimi ishte ish-porteri i Brazilit, Julio Cesar, që ka dhënë preferencën e tij.

“Si një brazilian, duhet të mbështes Francën. Por ka një rivalitet të madh midis Brazilit dhe Argjentinës. Nëse Brazili do të ishte në finale, është e sigurt që argjentinasit do të ishin kundër nesh. Ne nuk do të jemi hipokritë tani”, tha Cesar. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-