Taulant Xhaka vazhdon me Baselin

Opoja.net Opoja.net Sport

Taulant Xhaka ka vazhduar me Baselin deri në vitin 2027

Vëllai i Granit Xhakës, Taulant Xhaka do të mbrojë ngjyrat e Baselit deri në vitin 2027.

Fillimisht kishte pasur mosmarrëveshje për një zgjatje të re të kontratës, por Basel ka njoftuar që ka zgjatur kontratën e mesfushorit të Kombëtares shqiptare.

“FCB njofton për vazhdimin e kontratës me Taulant Xhakën (31). Favoriti i tifozëve do të jetë me ne deri në vitin 2027”, thuhet në një deklaratë të Baselit të lëshuar para ndeshjes kundër Trabzonspor.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-