Të mërkurën nis vera, kjo ditë do të jetë edhe më e gjata e vitit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Këtë të mërkurë, më 21 qershor, do të nisë stina e verës.

Në po këtë ditë, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të ndodhë solstici veror, që do të thotë se do shënohet dita më e gjatë e vitit.

E poashtu edhe nata më e shkurtër.

Vera do të zgjasë deri më 23 shtator, kur do të nisë stina e vjeshtës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-