Opoja.net

Tetë persona rrihen mes vete për pronë në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se tetë persona janë rrahur mes vete në Prizren, për shkak të një prone.

Sipas raportit katër prej tyre kanë pësuar lëndime trupore.

279

Me çka po nxeheni në këto ditë të ftohta ?

Janë shoqëruar në polici tetë të dyshuar meshkuj  kosovarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor janë rrahur mes veti dhe si pasojë, katër prej tyre kanë pësuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet më tej në raport.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net