Opoja.net

Thellohet bashkëpunimi në mes të Komunës së Dragashit dhe Vushtrisë

Në kuadër të bashkëpunimit reciprok të Zyrës për Barazi Gjinore të Komunës së Dragashit dhe të Vushtrrisë, dje në komunën e Vushtrrisë qëndroi një delegacion i përbërë nga përfaqsuese të kësaj zyreje, ansambleiste dhe përfaqsuese të shoqërisë civile si dhe volejbollistet e klubit te posaformuar të Dragashit.

Me këtë rast delegacioni i grave nga Komuna e Dragashit u pritën nga kryetari Bajram Mulaku, i cili shprehu kënaqësinë për bashkëpunimin reciprok si dhe i informoi lidhur me historikun, zhvillimin ekonomik dhe rrjedhat aktuale në Komunën e Vushtrrisë.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Gjatë ditës u zhvillua edhe ndeshja e kthimit në volejboll në mes të volejbollisteve vushtrriase që bëjnë gara në Super Ligën e Kosovës dhe skuadrës së po sa formuar nga Dragashi. Mysafiret nga Dragashi vizituan edhe monumentet e trashigimise kulturore si dhe bënë një sheti në Bulevardin “ Adem Jashari“.


© Opoja.net 2013 – 2015. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

Ky shkrim ndalohet rreptësisht marrja dhe shperndarja në media dhe portale, pa autorizimin me shkrim nga Agjencia Informative dhe Edukative “Opoja.net”

Kontakt: info@opoja.net; Tel: 045/ 622-653

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto