Thirrje për ndërgjegjësim: Ndalohet hedhja e mbeturinave në Rudinë të Kosavës

Opoja.net Opoja.net Opoja

Banorët e fshatit Kosavë dhe fshatrave përreth janë bërë thirrje nga Senat Trupaj, një banor i përkushtuar i fshatit Kosavë, për të ndaluar menjëherë hedhjen e mbeturinave në zonën e Rudinës.

Ky akt ndotës po dëmton rëndë mjedisin dhe cilësinë e jetës në komunitet. Banorët janë të ftuar të tregojnë respekt për natyrën dhe të hedhin mbeturinat në vendet e duhura, duke ruajtur pastërtinë dhe shëndetin e mjedisit, që është përgjegjësi e përbashkët. Falenderojmë të gjithë për mirëkuptimin dhe bashkëpunimin e tyre në këtë çështje të rëndësishme për komunitetin. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-