Tjetër gol i yllit të Kosovës në Bundesligë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Futbollistja më e mirë e Kosovës, Erëleta Memeti po vazhdon me formë të mirë në Bundesligën e Gjermanisë. Memeti të premten shënoi gol për Hoffenheimin që fitoi 3:1 ndaj Bayer Leverkusenit.

Ndeshja i takoi xhiros së shtatë të kampionatit të Gjermanisë për futbolliste.

Memeti shënoi golin e dytë në minutën e 22-të. Ajo luajti deri në minutën e 68-të.

Hoffenheimi është i katërti me 13 pikë nga shtatë ndeshje.

Për 23-vjeçaren është goli i tretë këtë edicion.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-