Top 10 futbollistët më të paguar të vitit 2022, shifra të pabesueshme

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Padyshim që futbollistët janë ndër personat më të paguar në botë dhe rrjedhimisht ndër më të pasurit.

Disa prej futbollistëve janë kulmin e karrierës dhe luajnë në skuadra të mëdha në momentin që paguhen me shifra të frikshme, e disa të tjerë janë në perëndim të karrierës dhe luajnë në kampionate të panjohura e jo cilësore.

Sportico ka publikuar së fundmi listën me top lojtarët më të paguar për vitin 2022, që përfshijnë rrogën me ekipin dhe sponsorimet.

Lista:

10.Griezmann, Atletico Madrid: gjithsej 27.5 milionë euro

9.De Bruyne, Manchester City: gjithsej 29 milionë euro

8.Sterling, Chelsea: gjithsej 29.4 milionë euro

7.Iniesta, Vissel Kobe: gjithsej 30 milionë euro

6.Hazard, Real Madrid: gjithsej 31.3 milionë euro

5.Salah, Liverpool: gjithsej 39.5 milion €

4.Neymar, Psg: gjithsej 91 milionë euro

3.Messi, Psg: gjithsej 110 milionë euro

2.Ronaldo, Manchester United: gjithsej 113 milionë euro

1.Mbappé, Psg: gjithsej 125 milionë euro

The post Top 10 futbollistët më të paguar të vitit 2022, shifra të pabesueshme appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-