Tornado dhe shi me breshër goditën vendin pritës të Kupës së Botës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Një tornado e madhe ka goditur Katarin, ku pamje dramatike tregojnë retë e zeza të stuhisë spirale që prekën vendin e shkretëtirës.

Pritësi i Kupës së Botës është goditur gjithashtu nga një shi i rrëmbyeshëm për herë të parë që nga fillimi i turneut muajin e kaluar. Kjo stuhi preku qytetin Ras Laffan, rreth 80 km në veri të kryeqytetit të Katarit, Doha.

Departamenti i Meteorologjisë i Katarit ndau pamjet e reshjeve dhe stuhive të fuqishme breshëri në qytet. Rrugët janë përmbytur për shkak të përmbytjes së papritur dhe shumë të pazakontë.

Tornadot janë gjithashtu jashtëzakonisht të rralla në Katar, i cili, sipas indeksit të rrezikut botëror, ka nivelin më të ulët të kërcënimit nga fatkeqësitë natyrore nga çdo vend në tokë./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-