Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net Opoja.net Rajoni

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është goditur nga treni dhe si pasojë ka humbur jetën.

Por si kishte ndodhur ngjarja tragjike?

Pak pas orës 8:00 të mëngjesit, teksa të rinj po prisnin që treni të kthehej në Neuchâtel në Zvicër, një 15-vjeçar u largua nga grupi dhe u drejtua për në shina.

Bëhet fjalë për të riun Ardian Ramadanin, i cili është me prejardhje nga Kosova.

Gjatë një deklarate të bërë policia kantonale e Fribourg ka thënë se ai nuk e kishte vënë re trenin dhe u godit nga pjesa e përparme e tij.

Adoleshenti u përplas me kokë dhe nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të shkaktuara nga goditja e trenit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-