Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Rajoni
Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është goditur nga treni dhe si pasojë ka humbur jetën.

Por si kishte ndodhur ngjarja tragjike?

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Pak pas orës 8:00 të mëngjesit, teksa të rinj po prisnin që treni të kthehej në Neuchâtel në Zvicër, një 15-vjeçar u largua nga grupi dhe u drejtua për në shina.

Bëhet fjalë për të riun Ardian Ramadanin, i cili është me prejardhje nga Kosova.

Gjatë një deklarate të bërë policia kantonale e Fribourg ka thënë se ai nuk e kishte vënë re trenin dhe u godit nga pjesa e përparme e tij.

Adoleshenti u përplas me kokë dhe nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të shkaktuara nga goditja e trenit.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

107 të vdekur si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Zvicër

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net