Tre helikopterë të ushtrisë serbe fluturojnë afër Jarinjës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Tre helikopterë të Ushtrisë serbe kanë fluturuar sot afër kufirit me Kosovën në Jarinjën sot rreth orës 16:00.

Kështu raporton “Kosovo-Online” e cila shkruan se helikopterët janë të llojit “MI-35”.

 

Raportohet se helikopterët kanë fluturuar për disa minuta, teksa policët e Njësisë Speciale i kanë vëzhguar në qetësi.

 

Kjo ka shkaktuar ekzaltimin e protestuesve serbë të pranishëm atje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-