UEFA dhe CONMEBOL në negociata të avancuara për ndeshjen Itali – Argjentinë

Opoja.net Opoja.net Sport

Bëhet fjalë për një super përballje mes kampionit të Evropës, Italisë dhe kampionit të Amerikës Jugore, Argjentina, transmeton lajmi.net.

UEFA dhe CONMEBOL janë në negociata të avancuara për këtë përballje që do zhvillohet në nder të legjendës Diego Maradona, që ndërroi jetë në vitin që lamë pas.

Ndërkohë, kjo përballje do zhvillohet në stadiumin e Napolit, “Stadio Maradona” që mban emrin e legjendës argjentinase./Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-