Opoja.net

UEFA dhe CONMEBOL në negociata të avancuara për ndeshjen Itali – Argjentinë

Bëhet fjalë për një super përballje mes kampionit të Evropës, Italisë dhe kampionit të Amerikës Jugore, Argjentina, transmeton lajmi.net.

UEFA dhe CONMEBOL janë në negociata të avancuara për këtë përballje që do zhvillohet në nder të legjendës Diego Maradona, që ndërroi jetë në vitin që lamë pas.

Ndërkohë, kjo përballje do zhvillohet në stadiumin e Napolit, “Stadio Maradona” që mban emrin e legjendës argjentinase./Lajmi.net/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net