Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Në drejtorinë e arsimit në Dragash, Forca e Sigurisë së Kosovës dhuroi maska mbrojtëse anti Covid-19.

Donacionin e dhuruan oficerët e FSK-së, Albestrim Rexhepi, ndërsa në emër të DKA-së u pranua nga drejtori i DKA-së z. Vloran Cenaj, i cili gjatë pranimit falënderoi përzemërsisht pjesëtarët e FSK-së, duke vlerësuar lartë kontributin e FSK-së në shtimin e masave mbrojtëse anti Covid -19 edhe në shkollat e komunës së Dragashit.

Donacionet e tilla janë të mirëseardhura për institucionet shkollore, duke pasur parasysh situatën aktuale me Pandeminë Covid – 19 në vend.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-