‘Vera’ vazhdon edhe sot e nesër, temperaturat deri në 22 gradë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell. Në orët e mëngjesit ka mundësi për mjegull në ultësira, raporton Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet  parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Edhe dita e premte parashihet të ketë mot kryesisht të qetë, me pak vranësira të ulëta deri mesatare, por në vlerat e temperaturave ekstreme nuk parashihet të ketë luhatje të theksuara, ato parashihen të jenë konstante me ditën e enjte.

Sa i përket parametrit të erës, do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare, njofton IHMK.

/GazetaSinjali/

The post ‘Vera’ vazhdon edhe sot e nesër, temperaturat deri në 22 gradë appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-