VIDEO | Muja driblon kundërshtarin dhe asiston te goli i Antwerp

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Arbnor Muja ka asistuar në golin e parë të Royal Antwerpit në ndeshjen kundër Westerlo në udhëtim, shkruan Demokracia.com.

Futbollisti nga Kosova dribloi për mrekulli kundërshtarin e tij në krahun e majtë duke hyrë në zonë dhe duke asistuar tek bashkëlojtari i tij, Frey që e kishte të lehtë ta dërgonte topin në rrjetë. Ndodhi kjo në minutën e 51-të.

Megjithatë, kur po rrjedhë minuta e 74-të, Antwerp gjendet në disavantazh 3:1 nga ekipi vendas.

Sfida në fjalë i takon javës 18-të në kampionatin elitar të Belgjikës./Demokracia.com/

PAMJET:

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-