Vjedhje në Prizren, arrestohet nga policia ende pa raportuar pronari vjedhjen

Opoja.net Opoja.net Kronika

Me datën 01 Maj, një qytetar kishte bërë një kallëzim në polici për vjedhje të gjësendeve nga automjeti i tij.

Vjedhja kishte ndodhur ditën për diell dhe hajduti ishte kapur nga hetuesit ende pa e raportuar vjedhje pronari i automjetit.

Sipas raporteve hetimore merret vesh se i dyshuari ishte parë nga hetuesit në rrugën “Gjallica” me dy kasetofonë; një palë syze dhe një çelës pune dhe duke e njohur si recidivist të vjedhje i njëjti ishte shoqëruar për në stacion policor dhe pasi nuk kishte mundur të sqaronte origjinën e gjësendeve, të njëjtat janë sekuestruar e që më vonë, pas denoncimit të rastit i janë kthyer pronarit.

Më pas i dyshuari është arrestuar dhe më urdhër të prokurorit ndalët nën masën e arrestit,njofton zyra për informim publik nga Policia Rajonalen në Prizren

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-