Vrasje në Bresanë të Dragash-it, arrestohet një i afërt i viktimës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika Opoja

Rreth orës 15:12, policia në Dragash ka pranuar një informacion nga Qendra e Mjekësisë Familjare e cila bënte me dije se aty kishte mbërri një person i gjinisë mashkullore me plagë në trup dhe pa shenja jete.

Policia Rajonale e Prizrenit njofton se njësite relevante të policisë dhe krim teknikës kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer hetime ku ishte i pranishëm edhe prokurori i shtetit. Vendi i ngjarjes dyshohet të jetë në një veturë në parkingun e pompës së karburanteve “Bashkimi Petrol” në Bresanë të Dragashit.

“Hetuesit rajonal kanë bastisur një shtëpi në kërkim të provave dhe dëshmive materiale ku janë gjetur dhe sekuestruar dy pistoleta. Po ashtu është sekuestruar edhe revolveri me numër serik U 00146 me pesë fishekë dhe një gëzhojë me të cilin dyshohet të jetë kryer vrasja.

Në cilësi të personit të dyshuar është arrestuar një 48 vjeçar, i afërt me viktimën”, bën të ditur zëdhënësi i Policisë Rajonale të Prizrenit, Hazir Berisha.

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-