Zahadain Krasniqit iu zbulua pllaka përkujtimore (Video)

Lajme Opoja
Zahadain Krasniqit iu zbulua pllaka përkujtimore (Video)

Me rastin e trevjetorit të shkuarjes në amshim e komandantit të “Ujqërve të Sharrit”, Zahadin Krasniqit, sot u bë zbulimi i pllakës përkujtimore, ku mes tjerash të pranishëm ishin edhe komandanti i tij, Fadil Hadërgjonaj, si dhe deputeti aktual në kuvendin e Kosovës, Anton Çuni. Ceremonia përkujtimore u zhvillua në varrezat e fshatit Brezne, aty ku edhe prehet tash e tre vjet luftëtari i mirënjohur nga Opoja, Zahadin Krasniqi.
Kompania “Ujqit e Sharrit”, që drejtonte Krasniqi, ka vepruar në kuadër të Brigadës 138 të UÇK-së “Agim Ramadani”. Këtë fakt dhe për veprën e Krasniqit shpalosi shumë kujtimi komandanti Hadërgjonaj, ndërsa e bija e Krasniqit i recitoi një poemë, mes lotësh dhe emocioneve, gjë që i preku edhe bashkëluftëtarët e të ndjerit dhe të pranishmit e shumtë në këtë ceremoni. /Radio Sharri/

Vjedhja e 2 milionë eurove, përmenden projekti i rrugës Zhur-Dragash

Opoja.net

Shumë mjek nga Opoja, fitojnë specializimin këtë vit

Opoja.net

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi përcolli nga afër punimet e rrugës Tyrbe-Zaplluxhe

Fisnik Guri
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net