Zgjatet deri më 14 prill afati për aplikim për subvencione bujqësore

Opoja.net Opoja.net Ekonomi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se ka vendosur sërish që ta zgjasë afatin e aplikimit për subvencione për kultura bujqësore për vitin 2023 deri më 14 prill të vitit 2023.

Afati ishte paraparë të mbyllej më 30 mars, por është shtyrë për herën e dytë.

“Shtyhet për herë të dytë e të fundit afati për aplikim në Programin për Pagesa Direkte/Subvencione 2023. Zgjatja e këtij afati bëhet për shtatë ditë përkatësisht nga data 7 prill 2023 deri më 14 prill 2023 në ora 16:00”, njofton Ministria e Bujqësisë. /Telegrafi/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit