Opoja.net

Zymjani në Viber me revole, policia ia bastisë shtëpinë

Kronika Opoja
Zymjani në Viber me revole, policia ia bastisë shtëpinë

Jo rrallë herë përdoruesit e rrjeteve sociale shfaqen në fotografi me armë. Një banorë nga Zymi i Dragashit e kishte zgjedhur platformën e komunikimit Viberin që të postonte një fotografi me armë të zjarrit.

Për fotografin e postuar janë informuar edhe Policia e Kosovës. Duke e konsideruar rastin si armëmbajtje pa leje, njësitet policore kanë shkuar dje tek shtëpia e zymjanit, por nuk e kanë gjetur në shtëpi.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar ka postuar një foto me armë në rrjetin social VIBER. Njësiti policor me urdhër të prokurorit ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit por gjatë kontrollit nuk është gjetur asgjë”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në një konkikat për media.

Ndërkaq, është bërë e ditur se rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Loading...

Mos i humb

Bresana gjatë “Orës Policore” (Foto)

Opoja.net

Dr.Nuridin Ahmeti: Dokumenti sekret austro-hungarez për Opojën dhe Lumën i 1913-tës

Opoja.net

Pas tre jave fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

Opoja.net

Piraj: Unë s’mund të mbaj ‘Porsche’ e të mos i paguaj punëtorët

Opoja.net

Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë

Opoja.net

Shoqata humanitare “Opoja” ndajnë 20 pako ushqimore për familjet nevojtare në trevën e Opojës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net