Opoja.net

25 vite të ndarjes nga jeta e 21 vjeçarit nga Kuklibegu-Vahidin Hajrizi

Opoja Personazhe
PËRKUJTIM – Vahidin Hajrizi
Janë bërë 25 vite të ndarjes nga jeta e djaloshit 21 vjeçar nga Kuklibegu-Vahidin Hajrizi. Vahidini ishte ndër organizatorët kryesor të demonstratave të viteve 1988-1989, që organizoheshin në Opojë, përkatësishtë në Bresanë “Për mbrojtjen e Kushtetutës së Kosovës”. Gjatë shërbimit ushtarak të tij në Divulje të Splitit, Vahidini vritet, dhe pas “ekspertizës mjekësore”, “konstatohet”, kinse Vahidini është vetvrarë. Në vendlindjen e tij-Kuklibeg, ai u soll me arkivol, dhe nga bashkëvendësit, shoktë dhe miqtë e tij u varros me nderime të larta. Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me Xhenetin Firdeus./Opoja.net/

Autor: Kasam Muhameti në Meke 26.04.2015

(Fotografit janë  marrë nga Kuklibegu Sot në Facebook)

Tri klasë model për parafillorët në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net